قوانین و مقررات در سروش

نرم‌افزار سروش یک کانال تعاملی است که با هدف ایجاد بستری مدرن، به‏روز و سریع برای تعامل دوطرفه راه‌اندازی شده است و روز به روز تلاش خواهد کرد تا تجربه کاربران از این تعامل دو طرفه را بهبود ببخشد.
شرایطی که در اینجا تعیین شده است، قوانین حاکم بین نرم‌افزار سروش (که از این به بعد «سروش» نامیده می‌شود)، شامل سایت، اپلیکیشن‌ها و کلیه خدمات قابل ارائه آن و کاربران (که از این به بعد «کاربر» و یا «کاربران» نامیده می‌شوند) را تعیین می‌نماید.
 
1) شرایط عضویت
 
1-1) عضویت در سروش رایگان است.
2-1) تمام افراد با داشتن یک شماره موبایل و با رعایت قوانین کشور و شرایط این توافقنامه، می‏توانند از کلیه خدمات سروش استفاده نمایند.
3-1) وارد نمودن نام کاربری در سروش، اختیاری است و کاربر می‌تواند از هر عنوانی که مایل باشد استفاده نماید. به شرطی که ضایع کننده حقوق اشخاص حقیقی و حقوقی نبوده و ناقض قوانین این توافقنامه و کشور جمهوری اسلامی نباشد.
4-1) کاربر می‏تواند برای کانال شخصی خود، شناسه (ID) ایجاد نماید و یا اینکه از شناسه خودکار بهره ببرد.
5-1) سروش مجاز است در هر زمان که مشخص شد شناسه(ID) انتخاب شده مغایر با مشخصات سازنده یا مدیران کانال است با/بدون اطلاع قبلی شناسه کانال را تغییر و یا کانال را غیرفعال نماید. مرجع تشخیص در این زمینه، سروش است.
 
2) محتوای رد و بدل شده در سروش
 
1-2) محتوای به اشتراک گذاشته شده در کانال‌های رسمی و شخصی، گفتگوی‌های گروهی و دو نفره، توسط افراد عضو سروش ارائه می‌شوند و مالکیت معنوی و همچنین مسئولیت‌های ناشی از آن بر عهده کاربر به اشتراک‌گذارنده آن است. بدیهی است سروش مسئولیتی در این زمینه برعهده نمی‌گیرد.
2-2) کاربران مجاز به انتشار محتوای خلاف واقع، غیراخلاقی و غیرقانونی نمی‌باشند و عواقب آن برعهده خود کاربر خواهد بود.
3-2) مالکیت معنوی و مسئولیت اطلاعات سایر بخش‌های نرم‌افزار، سایت و دیگر خدمات ارائه شده، متعلق به سروش می‌باشد.
 
3) اطلاعات و حریم خصوصی
 
1-3) سروش بالاترین اهمیت را برای حفظ حریم خصوصی کاربرانش قائل بوده و به موارد مطرح شده در سند «حریم خصوصی» کاملا پای‌بند است.
2-3) شماره موبایل کاربر جز برای کاربرانی که شماره او را در لیست مخاطبین خود دارند، قابل مشاهده نخواهد بود.
3-3) تصویر، وضعیت (Status)، نام کاربری افراد در گفتگوهای گروهی و سایر بخش‌ها برای سایر کاربران قابل مشاهده است. لذا توصیه می‌شود اطلاعات و تصاویری که تمایلی به انتشار عمومی آن وجود ندارد و یا مواردی که ناقض قوانین هستند به عنوان تصویر و نام کاربری انتخاب نشود.
4-3) به منظور ارائه خدمات بهتر، هنگام استفاده از سروش، لیست مخاطبین کاربر خوانده و ثبت می‌شود تا امکان ایجاد ارتباط بین کاربر و دوستانش ایجاد گردد (منظور از لیست مخاطبین، فقط شماره موبایل‌های ذخیره شده است و شامل اسم، ایمیل و سایر اطلاعات افراد نمی‌شود).
 
4) شرایط استفاده
 
1-4) کاربر مجاز است کانال‌های رسمی و شخصی مورد علاقه خود را دنبال کند، اطلاعات آن را با سایر دوستان خود به اشتراک بگذارد و با توجه به سیاست‌های هر کانال، در نظرسنجی‌ها و ... شرکت نماید، به متن‌ها و محتوای منتشر شده، پاسخ دهد و یا با مدیر کانال تعامل نماید.
2-4) کاربر مجاز است با دوستان خود تشکیل گفتگوی دونفره یا گروهی دهد و یا تماس صوتی برقرار نماید.
3-4) کاربر می‏تواند کانال شخصی تعاملی و غیر تعاملی ایجاد نماید.
4-4) استفاده از خدمات کانال‌ها اعم از رسمی و شخصی، گفتگوها و تماس صوتی نیازمند دسترسی به اینترنت بوده و رایگان است.
5-4) کاربر آزاد است تا در چهارچوب قوانین این توافقنامه و قوانین جمهوری اسلامی ایران، اقدام به استفاده از بخش‌های مختلف سروش نماید. لازم به ذکر است عواقب تخطی از این بند، بر عهده خود کاربر می‌باشد. در این خصوص سروش خود را توسعه دهنده سرویس دانسته و مسئولیت نحوه استفاده از این سرویس بر عهده کاربر است.
6-4) سروش می‌تواند حساب کاربری کاربران ناقض قوانین، و همچنین کاربرانی که بیش از یک سال از آخرین فعالیت آنها می‌گذرد را با/بدون اطلاع قبلی به صورت موقت و یا دائم غیرفعال نماید.
7-4) هر حساب کاربری برای استفاده شخصی صاحب حساب ایجاد می‌شود و کاربر حق واگذاری آن به غیر را ندارد.
8-4) کاربر مجاز به استفاده از سیستم‌های خودکار نظیر ربات‌ها، اسپایدرها، بدافزارها و ... نمی‌باشد.
 
5) سایر
 
1-5) استفاده از سایت، نرم‌افزار و یا هر کدام از خدمات سروش، به معنی پذیرش موارد فوق بوده و کاربر ملزم به رعایت آنها می‌باشد. کاربر در هر زمانی که با این موارد موافق نباشد، می‌تواند عضویت خود را لغو نموده و از خدمات سروش استفاده ننماید.
2-5) متن و موارد مطرح شده در این سند، قوانین و شرایط سروش است. کاربر باید با توجه به محل زندگی خود، شرایط و قوانین آن کشور را نیز رعایت نماید.
3-5) متن و بندهای این توافق‌نامه ممکن است در آینده و به دلایل تغییرات محیطی، تغییر در خدمات ارائه شده، قوانین و شرایط محیطی و ... تغییر یابد. بنابراین پیگیری این صفحه به کاربران توصیه می‏شود. در همه شرایط، متن منتشر شده در این صفحه از وبسایت، به عنوان آخرین به روزرسانی قوانین محسوب شده و قابل استناد خواهد بود.