لطفا صبر کنید
-->

شرايط استفاده

نرم‌افزار سروش يك كانال تعاملي است كه با هدف ايجاد بستري مدرن، به‏روز و سريع براي تعامل دوطرفه راه‌اندازي شده است و روز به روز تلاش خواهد كرد تا تجربه كاربران از اين تعامل دو طرفه را بهبود ببخشد.
شرايطي كه در اينجا تعيين شده است، قوانين حاكم بين نرم‌افزار سروش (كه از اين به بعد «سروش» ناميده مي‌شود)، شامل سايت، اپليكيشن‌ها و كليه خدمات قابل ارائه آن و كاربران (كه از اين به بعد «كاربر» و يا «كاربران» ناميده مي‌شوند) را تعيين مي‌نمايد.
 
1) شرايط عضويت
 
1-1) عضويت در سروش رايگان است.
2-1) تمام افراد با داشتن يك شماره موبايل و با رعايت قوانين كشور و شرايط اين توافقنامه، مي‏توانند از كليه خدمات سروش استفاده نمايند.
3-1) وارد نمودن نام كاربري در سروش، اختياري است و كاربر مي‌تواند از هر عنواني كه مايل باشد استفاده نمايد. به شرطي كه ضايع كننده حقوق اشخاص حقيقي و حقوقي نبوده و ناقض قوانين اين توافقنامه و كشور جمهوري اسلامي نباشد.
4-1) كاربر مي‏تواند براي كانال شخصي خود، شناسه (ID) ايجاد نمايد و يا اينكه از شناسه خودكار بهره ببرد.
5-1) سروش مجاز است در هر زمان كه مشخص شد شناسه(ID) انتخاب شده مغاير با مشخصات سازنده يا مديران كانال است با/بدون اطلاع قبلي شناسه كانال را تغيير و يا كانال را غيرفعال نمايد. مرجع تشخيص در اين زمينه، سروش است.
 
2) محتواي رد و بدل شده در سروش
 
1-2) محتواي به اشتراك گذاشته شده در كانال‌هاي رسمي و شخصي، گفتگوي‌هاي گروهي و دو نفره، توسط افراد عضو سروش ارائه مي‌شوند و مالكيت معنوي و همچنين مسئوليت‌هاي ناشي از آن بر عهده كاربر به اشتراك‌گذارنده آن است. بديهي است سروش مسئوليتي در اين زمينه برعهده نمي‌گيرد.
2-2) كاربران مجاز به انتشار محتواي خلاف واقع، غيراخلاقي و غيرقانوني نمي‌باشند و عواقب آن برعهده خود كاربر خواهد بود.
3-2) مالكيت معنوي و مسئوليت اطلاعات ساير بخش‌هاي نرم‌افزار، سايت و ديگر خدمات ارائه شده، متعلق به سروش مي‌باشد.
 
3) اطلاعات و حريم خصوصي
 
1-3) سروش بالاترين اهميت را براي حفظ حريم خصوصي كاربرانش قائل بوده و به موارد مطرح شده در سند «حريم خصوصي» كاملا پاي‌بند است.
2-3) شماره موبايل كاربر جز براي كاربراني كه شماره او را در ليست مخاطبين خود دارند، قابل مشاهده نخواهد بود.
3-3) تصوير، وضعيت (Status)، نام كاربري افراد در گفتگوهاي گروهي و ساير بخش‌ها براي ساير كاربران قابل مشاهده است. لذا توصيه مي‌شود اطلاعات و تصاويري كه تمايلي به انتشار عمومي آن وجود ندارد و يا مواردي كه ناقض قوانين هستند به عنوان تصوير و نام كاربري انتخاب نشود.
4-3) به منظور ارائه خدمات بهتر، هنگام استفاده از سروش، ليست مخاطبين كاربر خوانده و ثبت مي‌شود تا امكان ايجاد ارتباط بين كاربر و دوستانش ايجاد گردد (منظور از ليست مخاطبين، فقط شماره موبايل‌هاي ذخيره شده است و شامل اسم، ايميل و ساير اطلاعات افراد نمي‌شود).
 
4) شرايط استفاده
 
1-4) كاربر مجاز است كانال‌هاي رسمي و شخصي مورد علاقه خود را دنبال كند، اطلاعات آن را با ساير دوستان خود به اشتراك بگذارد و با توجه به سياست‌هاي هر كانال، در نظرسنجي‌ها و ... شركت نمايد، به متن‌ها و محتواي منتشر شده، پاسخ دهد و يا با مدير كانال تعامل نمايد.
2-4) كاربر مجاز است با دوستان خود تشكيل گفتگوي دونفره يا گروهي دهد و يا تماس صوتي برقرار نمايد.
3-4) كاربر مي‏تواند كانال شخصي تعاملي و غير تعاملي ايجاد نمايد.
4-4) استفاده از خدمات كانال‌ها اعم از رسمي و شخصي، گفتگوها و تماس صوتي نيازمند دسترسي به اينترنت بوده و رايگان است.
5-4) كاربر آزاد است تا در چهارچوب قوانين اين توافقنامه و قوانين جمهوري اسلامي ايران، اقدام به استفاده از بخش‌هاي مختلف سروش نمايد. لازم به ذكر است عواقب تخطي از اين بند، بر عهده خود كاربر مي‌باشد. در اين خصوص سروش خود را توسعه دهنده سرويس دانسته و مسئوليت نحوه استفاده از اين سرويس بر عهده كاربر است.
6-4) سروش مي‌تواند حساب كاربري كاربران ناقض قوانين، و همچنين كاربراني كه بيش از يك سال از آخرين فعاليت آنها مي‌گذرد را با/بدون اطلاع قبلي به صورت موقت و يا دائم غيرفعال نمايد.
7-4) هر حساب كاربري براي استفاده شخصي صاحب حساب ايجاد مي‌شود و كاربر حق واگذاري آن به غير را ندارد.
8-4) كاربر مجاز به استفاده از سيستم‌هاي خودكار نظير ربات‌ها، اسپايدرها، بدافزارها و ... نمي‌باشد.
 
5) ساير
 
1-5) استفاده از سايت، نرم‌افزار و يا هر كدام از خدمات سروش، به معني پذيرش موارد فوق بوده و كاربر ملزم به رعايت آنها مي‌باشد. كاربر در هر زماني كه با اين موارد موافق نباشد، مي‌تواند عضويت خود را لغو نموده و از خدمات سروش استفاده ننمايد.
2-5) متن و موارد مطرح شده در اين سند، قوانين و شرايط سروش است. كاربر بايد با توجه به محل زندگي خود، شرايط و قوانين آن كشور را نيز رعايت نمايد.
3-5) متن و بندهاي اين توافق‌نامه ممكن است در آينده و به دلايل تغييرات محيطي، تغيير در خدمات ارائه شده، قوانين و شرايط محيطي و ... تغيير يابد. بنابراين پيگيري اين صفحه به كاربران توصيه مي‏شود. در همه شرايط، متن منتشر شده در اين صفحه از وبسايت، به عنوان آخرين به روزرساني قوانين محسوب شده و قابل استناد خواهد بود.